Liene Zemīte

Miegs un atpūta – skaistuma atslēga

Veselīgam dzīvesveidam • 06. Septembris, 2020
Mans skaistuma ieteikums numur viens ir miegs un atpūta. Pati gan šo noteikumu bieži pārkāpju, jo manī mīt darbaholiķes gēns, taču zinu skaidri: ja būšu atpūtusies un izgulējusies, diena būs izdevusies un sejas āda – svaiga un atpūtusies.
 

Spa pirms miega

Bieži vien ikdiena ir diezgan stresaina, domāju, ka ne man vienīgajai, un, aizejot gulēt, neizdodas nomierināt prātu. Tas turpina ģenerēt domas un idejas, pārdomā notikušo, kaut ko risina. Esmu atklājusi labas zāles prāta nomierināšanai – tā ir lavanda. Pirms gulētiešanas sagatavoju lavandas vannu, pievienojot lavandas pienu vai sāli. Kārtīgi noskrubējos ar lavandas sāls skrubi, un tad kādu pusstundiņu vannā. Miegs būs garantēts! Lavandas sāli var pagatavot pats, izmantojot labas kvalitātes eļļu, speciālu jūras sāli un lavandu. Man dārzā aug lavanda, bet diemžēl esmu par slinku, lai gatavotu skrubi. To parasti nopērku gatavu veikalā.

Stiprini ķermeni

Savu ķermeni ar kosmētiku īpaši nelutinu, esmu diezgan pieticīga šajā ziņā, jo uz mani labāk iedarbojas nevis krēmi un kosmētika, bet gan joga un sports. Bez šīm divām nodarbēm vairs nespēju dzīvot. Ar jogu nodarbojos divas reizes nedēļā – vienreiz vakarā un otrreiz no rīta. Joga palīdz sakārtot domas, vairot enerģiju, aktivizēt iekšējos orgānus ar elpas un dažādu vingrinājumu palīdzību, stiprināt ķermeni un uzturēt sevi labā fiziskā formā. Savukārt divas reizes nedēļā man ir online treniņi spēkam, muskuļu stiprināšanai un sirds izturības trenēšanai. Un vēl viens skaistuma nosacījums ir pastaigas svaigā gaisā, jo kustībā ķermenis būs vesels un priecīgs.

Palutini savu ādu

Ķermenim ikdienā lietoju mitrinošu krēmu, kas dod ādai zīdainu pieskārienu, bet sejai izvēlos acu un sejas krēmu un pa retam palutinu sevi ar kādu mitrinošu masku vai kviešu dīgstu esenci, kas pabaro un bagātina ādu. Reizi mēnesī apmeklēju kosmetologu, tad gan mana seja tiek lutināta ar masku un dažādiem barojošiem krēmiem. Kosmetoloģe ķermenim parasti uzklāj zaļās aļģes, lai no ādas izvadītu visas sliktās vielas. Esmu arī mājās tinusi sevi aļģēs, bet jāatzīst, ka tas ir diezgan sarežģīti mājas apstākļos. Jānopērk liela bundža aļģu pulvera, tas jāsajauc ar ūdeni un tad ar otu jāuzsmērē uz ķermeņa, jāietinas plēvē un kādas 40 minūtes tā jāguļ. Protams, ja to dara mājas apstākļos, noteikti nosmērēsiet vannu, grīdu vai sienas, tāpēc labāk to iesaku darīt pie profesionāļiem.

Toties mājas apstākļos (ja mājās vai laukos ir pirts) ļoti efektīva ķermenim ir medus maska. Jāiekurina pirts, tikmēr var izskriet kādus 4–5 km, tad pirtiņā vienreiz sasildās, noskalojas, noskurbējas ar kādu sāls skrubi, uzsmērē medu un karsējas, kamēr medus baro ādu. Pēc noskalošanās āda būs ļoti maiga un arī miegs nāks ļoti ātri.


Populārākie raksti