Mārcis Mitrevics

Rimi Vīna Dārza jaunā raža

Vīna cienītājiem • 09. Novembris, 2023
Rimi Vīna Dārzā – jauna raža no dažādām vīndarīšanas vietām visā plašajā pasaulē!

Vīndari Francijas dienvidos savienojuši siltumu mīlošo, dienvidniecisko Syrah ar sarkanvīna karali Cabernet Sauvignon un ieguvuši samtainu vīnu, kas gan pēc smaržas, gan garšas niansēm atgādina tumšo šokolādi. Tā arī šis vīns nosaukts – šokolādes mīla jeb L'Amour du Chocolat. Tas būs ideāls lēnai baudīšanai pie kamīna tumšajos, vēsajos novembra vakaros un lieliski papildinās sarkanās gaļas ēdienus ar tumšo ogu vai sarkanvīna medus mērci.

Turpat netālu Francijas dienvidos atrodas vēsturiskais Limū (Limoux) apgabals ar senām vīndarīšanas tradīcijām. Vietējie vīndari apgalvo, ka tieši tur vēl pirms Šampaņas mūku darītā dzirkstvīna radies cēlais franču burbuļvīns. Jau pāris gadus Rimi Vīna Dārza sortimentā līdzās Margaritas jaunkundzes kremantam (Cremant de Limoux Mademouselle Margueritte) gozējas mūsdienās tik populārais sārtais dzirkstvīns – Rosé. Elegantus, smalkus burbulīšus un krēmīgu garšu papildina liega sarkano ogu nianse, padarot šo burvīgo vīnu par lielisku sabiedroto mīkstajiem, maigajiem sieriem un krāšņu svētku tosta rotu.

Tikai Rimi Vīna Dārzā pieejamā spāņu šampanieša ekvivalenta – kavas (Cava) – klāstu esam papildinājuši ar burvīgu rozā dzirkstošo vīnu, kura piemīlīgā krāsa un svaigo aveņu aromāta nianse iegūta, pirms raudzēšanas pievienojot nedaudz Pinot Noir vīnogu sulas.

Skaisto rozā nokrāsu paletē vēlos iepazīstināt ar vēl vienu jaunieguvumu no Veronas pievārtes. Esam uzsākuši tiešo sadarbību ar vīndarītavu Santa Sofia, kam ir gadsimtiem senas tradīcijas. Vīndarītava un tās pagrabi atrodas 1560. gadā celtā pilī, bet paši vīni iemieso Veronas vīna radīšanas mākslas perfekcionismu.

Viena no trim Rimi Vīna Dārza jaunajām Veronas vīna pērlēm ir sārtvīns no vēsturiskā reģiona Bardolino Chiartto, kas pārliecinoši sader ar tradicionālo itāliešu picu un pastu ar tomātu mērci, kā arī grilētiem jūras produktiem un dārzeņiem. Tāpat jaunajā Santa Sofia sortimentā atradīsiet klasisko Bardolino sarkanvīnu. Tas ir svaigs un izteikti sulīgs, un tikai pašiem izveicīgākajiem vīndariem tas izdodas patiesi gards un elegants. Trešais dārgakmens no Santa Sofia ir perfekts baltvīns no pilīm un dārziem nosētajiem Soaves pakalniem. Vīnogas augušas vislabākajā vīna dārzā, kura augsne satur īpašu iezi ar vulkānisku bazaltu un kur aug reģiona vecākie vīnogulāji. Tas ir labākais Garganega vīnogu vīns, ko jebkad esmu baudījis.

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

Alkohola dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.


Populārākie raksti