Mārcis Mitrevics

Vīna Dārza jaunumi dzirkstošiem dzīves mirkļiem

Vīna cienītājiem • 27. Oktobris, 2023
Nav noslēpums, ka daļā Eiropas augusts ir atvaļinājumu mēnesis. Piemēram, Itālijā teju ikviens izmanto šo laiku, lai tvertu vasaras saules pieskārienus, kas dažbrīd sarūpē arī pamatīgu svelmi.

Augustā Vidusjūras reģiona valstīs termometra stabiņš sasniedz savu augstāko atzīmi, un šajā periodā darbi nepavisam nevedas, tādēļ ražotnes tiek slēgtas pat uz vairākām nedēļām. Arī citviet pasaulē vīna dārzos rosība ir mazāka - darbi ir padarīti, un vīnogas nesteidzīgi nogatavojas. Tādēļ atliek vien laistīt dārzus tur, kur tas ir atļauts, vai cerēt uz dabas labvēlību tur, kur laistīt dārzus ir liegts.

Savukārt Rimi Vīna Dārzā augusts ir bijis patiesi darbīgs mēnesis, kura laikā atjaunojām, pilnveidojām un paplašinājām dzirkstošo vīnu sortimentu, iekļaujot piedāvājumā arī kādu retāku dzērienu. Un tas viss tavam - vīna cienītāja priekam!

Ja vēlētos visus jaunumus izteikt krietni sausākās mērvienībās jeb absolūtos skaitļos, varam aplēst, ka Rimi veikalu plauktus papildinājuši vairāk nekā četri desmiti dzirkstošo vīnu – gan jauni, gan tādi, kuri pēc ilgāka pārtraukuma atkal priecēs mūsu apmeklētājus.

Piemēram, Vīna Dārzā šobrīd atrodami jaunumi no spāņu Cavas un franču Cremant, kā arī paplašināts šampaniešu klāsts. Piedāvājumā atradīsi arī daudz rozā dzirkstošo vīnu, kas svētku brīžus padarīs vēl svinīgākus un krāsainākus. Vienlaikus piedāvājam vīna garšas ceļojumā ietvert arī dažas eksotiskākas pieturvietas, piemēram, Gruziju, kuras vīna klāstu arī esam bagātinājuši. Un, protams, kā tad bez jaunumiem no Itālijas – gan cenā draudzīgajiem pusdzirkstošajiem, gan īpašu apgabalu, piemēram, Valdobbiadene vīniem. Un arī tas vēl nav viss! Esam gādājuši arī par to, lai vairāki vietējo vīna cienītāju iemīļotie vīni būtu pieejami jaunos tilpumos. Piemēram, Donelli Rose Prosecco tagad ir pieejams Magnum jeb 1,5 litra pudelē, savukārt piemīlīgie vācu Schwansee - arī mazajās pudelītēs.

Tāpat jau minētajam zīmolam Donelli ir vēl citi pārsteigumi, piemēram, tagad veikalā atrodams arī Donelli Pignoletto, kas tikai sagadīšanās un ģeogrāfiskās atrašanās vietas dēļ ir palicis sava dienvidu kaimiņa Prosecco ēnā. Tomēr šajā no unikālās Grechetto Gentile vīnogu šķirnes darinātajā vīnā mīt līdz šim neatklāts potenciāls. Vīna cienītājus varētu pārsteigt fakts, ka Pignoletto reģionā ir slavenajai Šampaņai līdzvērtīga augsne, kas sniedz lieliskas starta pozīcijas jauniem garšas atklājumiem.

Kā jaunums veikalos atrodams arī Donelli Asti. Jā, tieši tā! Ja vēl nezinājāt, Martini nav vienīgais vīna nams pasaulē, kas var padarīt svētku mirkļus īpaši dzirkstošus un saldi aromātiskus. Asti vīna spēks ir tā vieglumā (tikai 7% alkohola), aromātu un garšas piesātinātībā, kas ļauj to baudīt bez īpaši izvēlētām gastronomiskām piedevām. Nenoliedzami, Asti ir vīns priekam un atpūtai… Bet vai tādi nav visi dzirkstošie?

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

Alkohola dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.


Populārākie raksti