Vasaras sporta veidi bērniem

Vasarā bērniem bieži vien ir vairāk brīvā laika nekā pārējā gada laikā, līdz ar to ir iespēja izmēģināt dažādus sporta veidus. Kādi ir vasaras sporta veidi un ieguvumi, nodarbojoties ar tiem, stāsta “Rimi bērniem” kustības un stājas eksperte, fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.

“Ja vecāki un bērns vasarā ir nolēmuši izmēģināt kādu jaunu sporta veidu, pirmais ieteikums būtu apmeklēt speciālistu, lai viņš izvērtētu bērna veselības stāvokli,” stāsta “Rimi bērniem” eksperte. Iespējams, bērnam ir kādi veselības traucējumi un konkrētais sporta veids varētu vēl vairāk kaitēt bērna veselībai. Speciālisti, pie kuriem var vērsties, lai izvērtētu bērna veselības stāvokli:

  • ģimenes ārsts
  • fizioterapeits
  • rehabilitologs jeb fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsts
  • sporta ārsts

Kādi ir vasaras sporta veidi?

Peldēšana

Bērni peldēšanā var trenēties:

  • individuāli,
  • komandas spēlē – ūdenspolo.

Individuāli trenējoties, bērni labi attīsta izturību, lokanību, muskuļu spēku, krūškurvi un plaušas. Savukārt, ūdenspolo ir komandas spēle ūdenī ar bumbu un, papildus jau iepriekšminētajam, bērni attīsta spēju darboties komandā.

Airēšana

Airēšana ir viens no izteiktākajiem vasaras sporta veidiem, jo ar to var nodarboties tikai vasarā – atklātās ūdenstilpnēs. Airēt var gan viens pats, gan komandā.

Airēšana attīsta krūškurvja mobilitāti, muskuļu spēku, lokanību un kopumā fizisko izturību.

Jāšana

Jāšanas sporta veidam ir ne tikai fiziski ieguvumi, bet arī psihoemocionāli, jo bērnam tā ir komunikācija ar dzīvnieku – viņš mācās mīlēt un rūpēties par zirgu. Jāšana uzlabo muskuļu spēku un palīdz gadījumos, kad bērnam ir stājas problēmas, kā arī ja ir X formas kājas. Ir arī ārstnieciskā jāšana – reitterapija, bet tam ir nepieciešams speciālista norīkojums.

Basketbols, futbols, florbols

Komandas sporta veidi, kuri labi attīsta koordināciju, izturību, muskuļu spēku, lokanību, līdzsvaru un koncentrēšanos. Nodarbojoties ar šiem sporta veidiem, labi tiek trenēta arī sirds muskulatūra. Svarīga ir arī komunikācija ar citiem komandas biedriem – bērns mācās sadarboties un strādāt komandā.

No kāda vecuma sākt?

Par treniņiem kādā no sporta veidiem var sākt domāt no bērna triju gadu vecuma. Jāatzīmē, ka bērni šajā vecumā pasauli iepazīst rotaļājoties, tāpēc sākumā treniņi vairāk būs kā spēlēšanās, ar dažādiem rotaļu elementiem, bet, bērnam kļūstot vecākam, arī treniņi kļūs nopietnāki un slodze lielāka. Piemērotākie vasaras sporta veidi bērnudārza vecuma bērniem būtu peldēšana, futbols un jāšana, stāsta “Rimi bērniem” eksperte.

Sports

20. Jūlijs, 2023


Lasi vairāk