Vienkārši un vērtīgi ikdienas vingrojumi bērnam

Regulāras kustības ir īpaši svarīgas, kad daudz laika pavadām mājās. Rimi Bērniem eksperte, sertificēta fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča ir sagatavojusi viegli izpildāmus un vērtīgus ikdienas vingrojumus bērniem.

Lai vingrotu mājās, nebūt nav nepieciešams īpašs inventārs. Dažkārt pietiek ar sadzīves priekšmetiem, kurus ikdienā izmantojam. Vingro kopā ar bērnu, un izbaudiet to labo sajūtu, kas seko pēc fiziskām aktivitātēm!

Iesildīšanās šķēršļi

Izmanto jebko, kam var skriet apkārt, – burciņas, ūdens pudeles, rotaļlietas, spilvenus utt. Izkārto izvēlētos priekšmetus vienā rindā ar vienādu atstatumu un skrien tiem apkārt zigzagā.

Šāds vienkāršs vingrojums labi kalpo kā iesildīšanās turpmākajām aktivitātēm, kā arī palīdz atslēgties un atpūsties pēc intensīva mācību procesa. Tāpat trenē uzmanību un pilnveido koordināciju. Skriet apkārt šķēršļiem var gan uz pilnas pēdas, gan uz pirkstgaliem.

Kāju spēkam

Izmanto stabilu, bet zemu tabureti, koka bluķi vai kādu kasti, uz kuras droši var kāpt. Uzkāp un nokāp no paaugstinājuma visos virzienos – uz priekšu, atpakaļ, pa labi, pa kreisi.

Vingrojums trenē kāju spēku, pilnveido ķermeņa koordinācijas prasmes.

“Kustīgais tārpiņš”

Var līst ap galdu vai arī salikt krēslus vienā rindā un aicināt bērnu, izmantojot rokas un plecus, līst cauri šķēršļiem.

Šajā vingrojumā tiek trenēti plecu joslas muskuļi, kā arī attīstīts roku spēks. “Kustīgais tārpiņš” patiks ne tikai skolēniem, bet arī pašiem mazākajiem, piemēram, 2 gadus veciem bērniem.

Sports

24. Aprīlis, 2020


Lasi vairāk