Scenārijs klases vakaram. Ko ņemt līdzi uzkodu grozā?

Pirmais mācību pusgads tuvojas noslēgumam, nereti tas ir laiks, kad skolās notiek klases vakari, kur bērni satiekas un jautri pavada pēcpusdienu. Piedāvājam dažādas idejas, kā saturīgi aizpildīt laiku, savukārt Rimi Bērniem šefpavārs Normunds Baranovskis iesaka četras uzkodu receptes.

Saldais našķis
Lielisks našķis, ko izveidot, ja nepietiek laika gatavošanai, ir medus kūka. Nopērc to, kas tev vislabāk garšo un sagriez mazos gabaliņos. Dekorē ar svaigām ogām vai putukrējuma cepurīti. Pasniedz uz skaistas paplātes vai šķīvja un gatavs!Saldie groziņi ar vārīto krēmu tāpat ir nopērkami gatavi, atliek pievienot akcentam ogas. Ja līdz klases vakaram laika vēl gana, gardu medus kūkas recepti, ko pagatavot pašam, atradīsi TE.

Groziņus var iegādāties arī bez pildījuma, vārītā kondensētā piena krēmam nepieciešamas divas sastāvdaļas: vārītais kondensētais piens jāsamaisa 1:1 ar uzputotu saldo krējumu. Jā, tik vienkārši.


Sāļās uzkodas - groziņi
Rimi Bērniem šefpavārs Normunds Baranovskis iesaka katram pildījumam izvēlēties citas formas groziņus, lai vieglāk orientēties.


Groziņi ar citrona krēmsieru un garneli
Pagatavošanas laiks: 15 min
Nepieciešams:
18 gab. sāļie groziņi
1 paciņa Filadelfijas siers
1 gab. citrons
60 g sālītas garneles
kāds zaļums dekoram

Pagatavošana:
Krēmsieram pievieno citrona miziņu no 1/2 citrona un piespied sulu 1-2 tējk. Pildi krēmu groziņos, virsū liec garneles un dekorē ar zaļumiem.

Groziņi ar avokado humusu
Pagatavošanas laiks
: 15 min
Nepieciešams:
18 gab. groziņi
18 tējk. avokado humuss "Mani gardumi"
6 gab. cherry tomāti
6 gab. sadrupinātu valriekstu

Pagatavošana:
Groziņos pildi humusu, pievieno valriekstus un dekorē ar čerī tomātu šķēlītēm. Ātri pagatavojami un garšīgi!Protams, ir vēl kāds ēdiens, kas garšo gandrīz ikvienam - rasols

Pagatavot to pašam vai nopirkt jau gatavu - tas ir katra paša ziņā. Rimi Bērniem šefpavārs Normunds Baranovskis iesaka, kā to labāk pasniegt: "Nopērc mazos papīra trauciņus, tie var būt kūciņu formiņas vai espresso kafijas krūzītes. Pildi porciju trauciņos un neaizmirsti pievienot mazu dakšiņu. Tādā pašā porciju veidā vari pasniegt arī citus iemīļotos salātus."

Rasola pagatavošanai nepieciešams:
6 gab. vārīti kartupeļi
3 gab. marinēts gurķis
300g doktordesa vai vārīta gaļa
3 gab. vārītas olas
130g konservēti zaļie zirnīši
1 paciņa rasola majonēzes

Pagatavošana:
Visas sastāvdaļas sagriež mazos gabaliņos un sajauc ar majonēzi.

Jautras un saturīgas nodarbes klases vakaram
Klases vakari ir lielisks veids, kā saliedēt klases kolektīvu, jo ikdienā un mācību laikā nemaz nav tik daudz brīvu brīžu, kad spēlēt spēles un mierīgi pačalot. Piedāvājam dažādas idejas, kuras iekļaut klases vakara scenārijā.

  • Galda spēļu turnīrs. Bērni sadalās vairākās komandās un spēlē līdzi paņemtās galda spēles, tiek skaitīti punkti un komanda, kura ieguvusi vislielāko punktu skaitu iegūst balvu, piemēram, visu pasākuma laiku liek sevis izvēlētu mūziku.
  • Nominācijas. Gada labākais var būt dažādās jomās. Kopīgi izvēlaties dažādas nominācijas un klases vakarā balsojat par, piemēram, gada izpalīdzīgāko klases biedru, par klases biedru, kam piemīt vislabākā humora izjūta. Lieliski, ja katrs no klases biedriem tiek pie kādas nominācijas. Balvās varat dot šokolādes medaļas.
  • Foto orientēšanās. Visiem tiek izdalīta lapas ar dažādiem attēlu fragmentiem, kur ir redzama kāda neliela daļiņa, piemēram, no gleznas gaitenī, vai klases numurs. Bērnu uzdevums ir doties pa skolu un atrast tās vietas, kuras redzamas izdalītajās lapās. Pie katras redzamās vietas jāuzņem selfijs.
  • Pārsteigums skolotājai. Bērni var radīt arī kādu jauku pārsteigumu skolotājai un to nodot skolas noslēguma dienā. Tas var būt kopīgi radīts dzejolis vai kāds zīmējums.

Lai lustīgs klases vakars un priecīgi svētki!

Svētki

17. Decembris, 2019


Lasi vairāk