Ugunskura vakars ģimenes lokā – idejas spēlēm, ēdieniem, noskaņai un sarunām

“Kad esat laukos, sarīkojiet vakariņas pie ugunskura – pat ja galdā nav paredzēts celt ko īpašu!” rosina Inga Akmentiņa-Smildziņa, “Rimi bērniem” ģimenes lietu eksperte.

Viņa teic: lai vakars pie ugunskura izvērstos noskaņās īpašs, vajag tikai nedaudz izdomas.

“Reizēm šķiet, ka īpašu vakaru rīkošana prasa daudz laika, enerģijas un papildizdevumu. Taču tā nav – paveries apkārt un izvērtē mājās esošās lietas, jo, visticamāk, skaistu noskaņu izdosies uzburt no tā, kas pieejams,” rosina Inga Akmentiņa-Smildziņa. “Tiesa, zināmas pūles vakara sarīkošana prasīs, tomēr tas ir tā vērts – ģimenes kopīgie vakari ir tie, kas satuvina un veicina piederības sajūtu.”

Plānojot ēdienus ugunskura vakaram, noteikti ir jāaprunājas ar katru ģimenes locekli – kas ir tas, ko īpaši viņam uzservēt uz uzkodu plates? “Uzkodu plati es izrotāju ar dārzā ziedošajām lilijām. Ziedi piešķir svētku sajūtu,” stāsta Inga.

Par galdiem un krēsliem pie ugunskura var kalpot koka paletes. Lai mājīgāka noskaņa, tos var apklāt ar paklājiņiem, papildināt ar spilveniem sēdēšanai.

Vakara gaitā var paša rokām veidot sapņu ķērāju, kas lieliski iederēsies arī kā vides dekors. Vēl no dabas materiāliem ātri var izveidot kādu galda spēli, piemēram, “Desas”. Tāpat nesteidzīgā gaisotnē iespējams uzņemt skaistas un interesantas fotogrāfijas. Iedvesmu tam var smelties šeit.

Svētki

19. Augusts, 2022


Lasi vairāk