I love eco Mazuļu ēdināšanas CEĻVEDIS. Nepieciešamais uztura daudzums.

Jaunos vecākus vienmēr uztrauc jautājums – vai bērns ēd pietiekami? Cik daudz zīdainim ir jāēd mātes piens vai piena maisījums? Cik daudz jādod piebarojums?

Atbildes uz šiem jautājumiem, protams, ir diezgan individuālas, jo daudz kas atkarīgs no tā, vai bērns tiek barots ar mātes pienu vai arī saņem piena maisījumu, kāds ir veselības stāvoklis un svara dinamika.

Pēc sistēmiskiem pārskatiem ir konstatēts, ka zīdaiņi, kas tiek baroti ar piena maisījumu no piedzimšanas brīža, ēd vairāk nekā zīdaiņi, kuri tiek baroti ekskluzīvi – ēd tikai mātes pienu. Pirmajā dzimšanas dienā zīdaiņi ar ekskluzīvu barošanu saņem tikai 21,5±4,2 ml piena, savukārt zīdaiņi, kuri tiek ēdināti mākslīgi, saņem jau 170 ±58 ml maisījuma dienā. Sasniedzot 14. dienu kopš piedzimšanas, zīdaiņi, kuri ēd maisījumu, apēd vairāk nekā ekskluzīvi baroti – 761±18 ml pret 673±29 ml. Mākslīgi baroti zīdaiņi apēd ne tikai lielāku maisījuma apjomu, bet arī vairāk kaloriju, jo maisījums ir ar kalorijām blīvāks par mātes pienu. 100 ml piena maisījuma ir 67 kcal, savukārt pirmpiens (1.–5. diennaktī) 53,6±2,5 kcal uz 100 ml un pārējas piens 57,7 ± 4,2 kcal.

Tādējādi jau barošanas veids nosaka zīdainim nepieciešamo apēstā piena daudzumu. Lielākajai daļai zīdaiņu, kas tiek baroti jaukti, būs nepieciešams uzņemt vidēji 150–180 ml maisījuma uz kilogramu svara diennaktī. Taču šis daudzums var atšķirties, pielāgojoties individuālām zīdaiņa prasībām.

Jaukti barotiem zīdaiņiem arī jāveicina ēdināšana pēc pieprasījuma, taču nav ieteicams stimulēt obligāti izēst visu pudelīti. Nepieciešamais maisījuma apjoms tiek aptuveni rēķināts pēc formulas 20 ml maisījuma uz katru svara kilogramu, sadalot šo daudzumu uz astoņām barošanas reizēm, barojot ik pēc 2–3 stundām. Ekskluzīvi baroti zīdaiņi paši regulē apēsto mātes piena daudzumu.

Kopsavilkums:

  • Zīdainis vidēji apēd no 45 līdz 90 ml ik pēc 2–3 stundām, apjoms palielināsies, augot bērnam, un var atšķirties katrā ēdienreizē.
  • Sasniedzot 2 mēnešu vecumu, zīdainim jāapēd no 120 līdz 150 ml katrā ēdienreizē un jāēd ik pēc 3–4 stundām.
  • Ap 4 mēnešu vecumu vienā ēdienreizē bērns var apēst no 120 līdz 180 ml.
  • Ap 6 mēnešu vecumu zīdainis var apēst no 180 līdz 230 ml katras četras piecas stundas. Apēstais apjoms būs atkarīgs arī no tā, vai ir uzsākta piebarošana.

Apskati Piebarojuma matemātiku ŠEIT

Uzturs

03. Decembris, 2020


Lasi vairāk