Kam pievērst uzmanību, izvēloties zīdaiņu pārtiku burciņās

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem piebarošana jāsāk brīdī, kad zīdainis sasniedzis sešu mēnešu vecumu. Tomēr bērni ir dažādi, tāpēc dažreiz piebarošanu var uzsākt agrāk vai vēlāk, pirms tam konsultējoties ar ārstu.

Eiropas Bērnu gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un uztura biedrība (ESPGHAN) iesaka zīdaiņu piebarošanu sākt ne agrāk kā 17 nedēļu vecumā un ne vēlāk kā 26 nedēļu vecumā, norāda “Rimi bērniem” eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina.

Viens no veidiem, kā piebarot bērnu, ir izvēlēties gatavo specializēto zīdaiņu pārtiku burciņās. Īpaši piemērota šāda pārtikas izvēle ir tad, ja jaunie vecāki ar mazuli ir devušies izbraucienā vai arī ir kāds cits iemesls, kāpēc mājās nav iespējas pagatavot kvalitatīvu biezeni no svaigiem dārzeņiem un augļiem.


Etiķetē uz burciņas vienmēr ir minēts, kāda vecuma grupai produkts ir paredzēts. Liela nozīme ir biezeņa konsistencei:

• homogenizēta – absolūti viendabīga masa. Šādus biezeņus var dot bērnam vecumā no četriem mēnešiem;
• biezeņveida konsistence – sīki sasmalcināts, taču gabaliņu lielums var būt ap 1,5 milimetriem. Šādu biezeni var dot, sākot no septītā mēneša;
• lielgabalu biezenis – gabaliņu izmērs var sasniegt trīs milimetrus, un tādu iesaka mazulim dot pēc deviņu mēnešu vecuma.

Izvēloties iepakojumu, priekšroka dodama stikla burciņām, jo tad uzglabāšanas materiāls neietekmēs biezeņa kvalitāti un garšu.Kam pievērst uzmanību, pērkot biezeni burciņā

Zīdaiņu pārtikai ir noteikti standarti*, kuri ražotājam jāievēro. Piemēram, zīdaiņu pārtika nedrīkst saturēt daļēji hidrogenētus taukus, bet pārtikas piedevu devas ir stingri limitētas**.

Lai arī bērnu pārtikai ir noteiktas piedevas, kuras atļauts pievienot, priekšroka dodama produktam, kura sastāvā to nav. Piemēram, ja ir dārzeņu vai augļu biezenis, tad labs produkta sastāvs izskatīsies šādi: ābols, bumbieris, ūdens vai ķirbis, kartupelis un ūdens.

Izvēloties iepakojumu, priekšroka dodama stikla burciņām, jo tad uzglabāšanas materiāls neietekmēs biezeņa kvalitāti un garšu. Pārbaudiet produkta derīguma termiņu un izlasiet uzglabāšanas noteikumus. Nekad nepērciet produktu, ja tā iepakojums ir bojāts.

Izmantojiet burciņu biezeņus tikai tad, ja nav iespējas biezeni pagatavot mājās pašiem, jo tikai paša gatavotam ēdieniem būs pievienotā vērtība – mammas mīlestība!

* Standard for canned baby foods
** Guidelines in formulated complementary foods for older infants and young children

Uzturs

25. Septembris, 2018


Lasi vairāk