Rimi bērniem logo

Mājās gatavoti kartupeļu čipsi. Video

Vai zināji, ka kartupeļu čipsus vari pagatavot arī mājās? Tas nebūt nav sarežģīti! Rimi Bērniem gardēde Lība Smildziņa parādīs, kā uztaisīt graužamu našķi, kuram vari pievienot garšvielas pēc savām vēlmēm un ieskatiem.

Kartupeļu čipsi
4 personām
Pagatavošanas laiks: 1,5 līdz 2 h

Nepieciešams:
300 g krāsainu kartupeļu
2 ēdamk. sāls
1,5–2 l eļļas (kas paredzēta cepšanai vai fritēšanai)
Garšvielas pārkaisīšanai

Pagatavošana:
Nomizo un sagriez kartupeļus 1 mm plānās (jo plānāk, jo labāk) šķēlēs. Aplej tās ar ūdeni, ļauj nedaudz pastāvēt, lai no kartupeļiem izdalās ciete. Ūdeni nolej un vēlreiz šķēles noskalo zem tekoša ūdens. Bļodā ieber 2 ēdamkarotes sāls, ielej ūdeni un liec kartupeļu šķēles. Atstāj tās sālsūdenī uz pusstundu līdz stundu. Pēc tam liec tās uz papīra dvieļa, lai nosusinātu ūdeni. Talkā ņem arī virtuves dvieli, lai kartupeļu šķēles būtu maksimāli sausas.
Katlā lej eļļu un sakarsē līdz 180 grādiem. Ja mājās nav speciālā virtuves termometra, tad eļļu uzkarsē tik daudz, lai kartupeļi tajā nesadegtu. Karstajā eļļā liec kartupeļu šķēles un, ja šķiet, ka tās deg, plīts temperatūru samazini. Vāri, līdz šķēles kļuvušas zeltainas un kraukšķīgas (apmēram 6–7 minūtes). Izņem kartupeļu šķēles no katla un liec uz cepamās pannas, kurā ieklāts papīra dvielis. Lai čipsi būtu vēl kraukšķīgāki, liec tos 140 grādu sakarsētā cepeškrāsnī uz 20 minūtēm. Pasniedz ar mērci pēc izvēles.

Uzturs

25. Novembris, 2019


Lasi vairāk