Papildini dzērienu ar raibiem un gardiem ledus gabaliņiem! Idejas dzērienu baudīšanai

Ledus gabaliņš, kas pievienots dzērienam, tam rada īpašu noskaņu – ikdiena kļūst kā svētku diena. Par to pārliecināti “Rimi bērniem” eksperti – Inga Akmentiņa-Smildziņa un viņas bērni Sāra un Klāvs. Viņi dalās idejās, kā pagatavot dažāda veida ledus kubiņus.

Ogu smūtija ledus augu dzērienam

“Šī ir ļoti garda izvēle gan darbdienas steigai, gan brīvdienai, kad pašam vai bērniem kārojas kādu garšīgu, spēcinošu dzērienu,” teic Inga.

Gatavošana

1. Sablendē ogas pēc izvēles un sasaldē ledus gabaliņos. Mēs atsevišķos traukos sasaldējam zemenes, upenes un dzelteno kivi. Ja vēlas, sablendētajai ogu masai var pievienot cukuru, tomēr gardi sanāk arī, ja papildu saldums netiek pievienots.

2. Glāzē liek ogu smūtija ledu un pielej augu dzērienu pēc izvēles.

Augļu ledus limonādei

“Reizēm bērni dīc, ka grib kādu saldinātu dzērienu. Mūsu piedāvātā limonāde ir lieliska izvēle to aizvietošanai – jo īpaši, ja dzērienu gatavo paši bērni, izvēloties sastāvdaļas,” stāsta “Rimi bērniem” eksperte.

Gatavošana

1. Ledus saldēšanas trauciņos liek plānās šķēlēs sagrieztu citronu, pārlej ar ūdeni un liek saldēties. Tāpat veido ledus gabaliņus no dažādām ogām.

2. Ledu pilda krūkā, pārlej ar gāzētu ūdeni un pievieno cukura sīrupu.

Ledus kafijai mammai

“Man ļoooti garšo kafija! Parasti es to baudu melnu, taču īpašās reizēs izvēlos ar pievienotu putotu pienu vai – ledus kafiju. Kafiju ar ledu iesaku piedāvāt, kad ciemos sanākušas draudzenes,” teic Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Gatavošana

1. Ledus saldēšanas trauciņos sasaldē espresso kafiju.

2. Kafijas ledus gabaliņus liek skaistā glāzē un pārlej ar siltu pienu vai augu dzērienu. Ja vēlas, kafiju pārkaisa ar kanēli.

Uzturs

20. Aprīlis, 2023


Lasi vairāk