Mārcis Mitrevics

Jauni reģioni Rimi Vīna Dārzā

Padomi • 19. Marts, 2020
IK GADU ATTĪSTOT RIMI VĪNA DĀRZA SORTIMENTU, RAUGOS KĀDA PIEDĀVĀJUMĀ LĪDZ ŠIM MAZ PĀRSTĀVĒTA VAI VISPĀR NEIEPAZĪTA, BET VĪNA PASAULĒ SVARĪGA, INTERESANTA UN VĪNMĪĻU IECIENĪTA REĢIONA VIRZIENĀ. 

PAVISAM NESEN RIMI VĪNA DĀRZĀ IR PARĀDĪJUŠIES JAUNI AUGĻI NO ABRUCO, ALENTEŽO, LUĀRAS, BĀDENES UN PJEMONTAS. LŪK, ĪSUMĀ PAR ŠIEM REĢIONIEM.

LUĀRAS (LOIRE) IELEJA – neskaitāmām Francijas viduslaiku galma pilīm un rezidencēm nosēta upes ieleja ar daudzām pietekām – ir ģeogrāfiski lielākais franču vīna reģions, kurā darina krasi atšķirīgus vīnus. Vairāki šobrīd pasaules slavu iemantojuši citu zemju populārākie vīni, piemēram, Dienvidāfrikas Chenin Blanc vai Jaunzēlandes Sauvignon Blanc, ir cēlušies tieši no Luāras ielejas. Ja kāds censonis atvērtu vīna veikaliņu Visi Luāras vīni, tajā ikkatrs varētu atrast savu iecienītāko vīna stilu, jo Luārā ir atrodami tie visi – no paša svaigākā un sausākā līdz vispiesātinātākajam un saldākajam.

BĀDENES (BADEN) NOSAUKUMS CĒLIES NO BĀDENBĀDENES – iecienīta SPA kūrorta, kas augstāko popularitāti sasniedza Napoleona III laikā. Bādene ir Vācijas galējais dienvidrietumu reģions, ko no Francijas šķir Reinas upe tās pašā augštecē.

Kaiserstuhl (Ķeizarkrēsls – tulkojumā no vācu val.) Bādenes dienvidos ir viens no nozīmīgākajiem Vācijas ģeotopiem, kas radies pirms daudziem miljoniem gadu kā pacēlums tektonisko plātņu lūzuma vietā. Pirms daudziem miljoniem gadu šeit izveidojās vulkāns, kas no zemes dzīlēm izmeta miljoniem kubikmetru lavas un dažādiem minerāliem bagātu putekļu. Šie seni dabas procesi ir ietekmējuši vīnkopību Ķeizarkrēslā, jo daudzie vulkāniskie un nogulumieži augsnes sastāvā ir ne tikai ģeologu izpētes avots, bet arī pamats īpaši kvalitatīvu vīnogu audzēšanai.

PJEMONTA (PIEMONTE) – paugurains reģions Itālijas ziemeļrietumos ar Alpiem un Granparadīzo (Grand Paradiso) nacionālo parku ziemeļos un neskaitāmiem vīnogulāju pakalniem un ielejām reģiona lielākajā daļā. Pat neskatoties uz to, ka Pjemontas galvaspilsēta ir Turīna – lielākā auto industrijas zona Itālijā, to tomēr dēvē par lauku reģionu. Pjemontas lauksaimniecība ir slavena ar aristokrātiskajiem Nebbiolo šķirnes vīniem, daudz demokrātiskākajiem, saldenajiem, dzirkstošajiem Asti, augstvērtīgām trifelēm un pasaulslaveniem, no vietējiem lazdu riekstiem gatavotiem Ferrero saldumiem, kā arī ar lielākajām rīsu plantācijām Eiropā.

ALENTEŽO (ALENTEJO) REĢIONS - Portugāle kā tūrisma galamērķis arvien biežāk ietilpst mūsu atvaļinājumu plānos, un plašajā tūrisma aktivitāšu klāstā viennozīmīgi ir arī sulīgo sarkano un atspirdzinošo balto portugāļu vīnu baudīšana. Alentežo ir krāšņām ainavām, viduslaiku cietokšņiem un pilīm, plaši iekoptiem vīnogulājiem un korķa ozoliem bagāts, bet vismazāk apdzīvotais Portugāles reģions valsts dienvidaustrumos. Neskartās dabas tīkotāji un vēstures kultūras pieminekļu izzinātāji, kas ierodas šeit arvien kuplākā skaitā, neglābjami iemīlas šajā zemē un tās vīnos. Visbiežāk katrā pudelē ir vairāku vīnogu šķirņu sajaukums jeb vīndara vēlme pagatavot ko absolūti pilnīgu un neatkārtojamu. Eksotiku šiem vīniem dod plašais dažādu vietējo vīnogu klāsts, kuras nesastapt nekur citur kā tikai Alentežo.

ABRUCO (ABRUZZO) – kalnainākais centrālās Itālijas reģions ar Adrijas jūras piekrasti austrumos visā tā garumā. Apenīnu kalnu grēdu augstākās virsotnes, kas veido lielāko daļu Abruco reģiona ainavu, ir mājvieta populāriem ziemas sporta centriem. Abruco kalnainajā apvidū ir plašas nacionālo parku un dabas rezervātu teritorijas, savukārt tuvāk piekrastei, zemākajos pakalnos un ielejās, vietējie zemnieki gana aitas un audzē vīnogas. Tieši vīnogām ir atvēlētas lielākās iekoptās zemes platības. Izplatītākās no tām – reģiona vizītkarte – ir sarkanā, daudzveidīgā Montepulčano (Montepulciano d’Abruzzo) vīnogu škirne un baltā Trebiano (Trebbiano d’Abruzzo) vīnoga.

Uzmeklējiet šos mums jaunos reģionus Rimi Vīna dārzā un izbaudiet šo vīnu unikalitāti un burvību!

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

Alkohola dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.


Populārākie raksti