Mārcis Mitrevics

Latvijas Gada Vīns 2021

Padomi • 02. Novembris, 2021
Astoto gadu pēc kārtas Aigars Nords un viņa komanda rīko prestižāko vīnu izvērtēšanas konkursu Baltijas valstīs. Es to varu apgalvot ar pilnīgu pārliecību, jo ar saviem vīniem piedalos arī kaimiņzemju līdzīgos pasākumos.

Latvijas Gada Vīns izceļas ar pilnīgu atklātumu, kas balstīts uz pilnīgu anonimitāti. Papildus tam, Aigars ir spējis vīnu izvērtēšanas žūrijā piesaistīt ne tikai labākos pašmāju vīnu degustatorus, bet arī labākos pasaulē. Endrū Džeforda (Andrew Jeford) piesaiste šogad piedalīties Latvijā pieejamo vīnu izvērtēšanā, nozīmē, ka mūsu pašmāju vīnu konkurss pēc vīnu kvalitātes vērtējuma ir kļuvis tikpat spēcīgs kā labākais konkurss Lielbritānijā, ko rīko Decanter žurnāls. Es pat gribētu uzsvērt, ka mūsējais ir patiesāks, jo godīgā un saprotamā veidā vīniem tiek piešķirtas trīs augstākā kaluma medaļas, bet ceturtais augstākais novērtējums ir kā veicināšanas balva, kas saucas Vērts Nobaudīt. Tajā pašā Decanter gadījumā, vai piemēram, tepat kaimiņos Lietuvā, papildus ZELTA nominācijai pastāv vēl papildus Platīna novērtējums vai Labākais Sacensībās, tādejādi, - ja Tavs vīns Londonā vai Viļņā iegūst ZELTU, tas vēl nenozīmē, ka esi labākais visur. Latvijas Gada Vīns gan ir skaidri un saprotami – labiem vīniem tiek piešķirts tituls Vērts Nobaudīt, ļoti labiem – Bronza, izciliem - Sudrabs, bet dažiem tiešām pašiem perfektākajiem – Zelts.

Sesto gadu arī es Rimi vārdā iesniedzu izvērtēšanai labākos vīnus, ko mēs Rimi pērkam pa tiešo no ražotāja un izplatām tikai Rimi Vīna Dārza ietvaros.

Šis konkurss ir tik pretenciozs attiecībā uz visskrupulozāko vīnu novērtējumu, ka es patiesi priecājos par Rimi medaļu ieguvušajiem vīniem, it īpaši par tiem, kas iekļuva starp TOP 100 un kuri tiks pārstāvēti Latvijas Gada Vīnu Čempionu Parādē. Pasākuma laikā, kur, kā Aigars raksta “Simts labākos zelta un sudraba šampaniešus, baltvīnus, sarkanvīnus un desertvīnus baudīsim kopā ar Latvijas “spicāko” šefpavāru piedāvājumu, vīna un ēdiena precināšanas paraugdemonstrējumiem, meistarklasēm pasaules vīna korifeju Maikla Šustera un Endrū Džeforda vadībā un citiem pārsteigumiem.” Diemžēl bēdīgās veselības situācijas dēļ valstī, šis Latvijā lielākais un kvalitatīvākais gastronomiskais šovs tiek pārcelts kaut kad uz pavasari.

Es ar lepnumu steidzu jums paziņot, ka dažādas godalgas ir saņēmuši veseli trīsdesmit divi Rimi Vīna Dārza vīni, kas ir nopērkami tikai mūsu veikalos! Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka liela daļa no šiem panākumiem pienākas tieši jums, Vīna Dārza lojālais apmeklētāj, jo bez jūsu atsaucības un jūsu atzinības, pērkot Rimi Vīna Dārzā arvien kvalitatīvākus un labākus vīnus, mēs nespētu droši veidot jaunu, vēl interesantāku un kvalitatīvāku vīnu sortimentu.

Vislabākais Latvijā pieejamais rozā šampanietis cenu segmentā līdz 40 EUR Veuve Doussot Rose Brut, spēcīgais Cottini Monte Zovao Amarone Sa’Solin, kā arī mākslinieka Sensi garadarbs Dal Campo Chianti Riserva. Jau otro pēc gadu pēc kārtas starp labākajiem ir iekļuvis Rimi tālais viesis no Argentīnas Mendozas kalnainā apgabala San Juan Tulum ielejas – sulīgais un perfektais vērša gaļas ēdienu pavadonis Malbec ar visnotaļ dīvaino nosaukumu Somewhere Else – jeb tulkojumā “Kaut kur citur”, kas vīna radītāja ieskatā ir vēstījums par to, ka svarīgākais ir nevis tas, no kurienes nācis ir šis vīns, bet gan tas uz kurieni - “citurieni” Tevi tas aizvedīs. Tātad arī šis eksemplārs Latvijas vīna kultūrā laikam ir ienācis uz palikšanu. Bet vislielāko patīkamo pārsteigumu man sagādāja Langedokas Château Grand Moulin, darināta no 100 % Grenache, vīna ar nosaukumu Detective iekļūšana starp pašiem labākajiem. Tas piedāvā ikvienam vīnu cienītājam kļūt par vīna detektīvu, ņemot šo vīnu kā klasiskāko vīnogu piemēru, lai noteiktu vai kādā citā vīnā ir arī Grenache vīnogas.

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.

Alkohola dzērienu pārdošana, iegādāšanās un nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.


Populārākie raksti