Olga Ļubina
Rimi Bērniem veselīgas ēšanas eksperte, sertificētā uztura speciāliste

Vasaras pirmie dārzeņi mazuļa ēdienkartē

Uzturs • 28. Jūlijs, 2021
Cik ļoti paveicies tiem zīdainīšiem, kuriem piebarošanas laiks ir tieši vasarā! Viss tik svaigs un garšīgs, un ideālā gadījumā vēl audzēts omītes vai mammas dārzā. 
 

Piebarošanu rekomendēts sākt ne ātrāk par 17 nedēļām un ne vēlāk par 26 nedēļām kopš bērna dzimšanas. Pirmā produktu grupa, ko rekomendē ieviest bērnu uzturā, ir dārzeņi, piemēram, kabači, ziedkāposti, brokoļi. Vienmēr iesaka sākt ar šiem dārzeņiem, jo tie ir viegli pārstrādājami un nerada papildu noslogojumu mūsu gremošanas traktam, kā arī ir bagāti ar dažādiem mikroelementiem. Piemēram, brokoļi satur folskābi, kāliju, kalciju, dzelzi.

Pirmā produktu grupa, ko rekomendē ieviest bērnu uzturā, ir dārzeņi, piemēram, kabači, ziedkāposti, brokoļi.

Vēlāk uzturā var pievienot saldo un arī parasto kartupeli. Šie dārzeņi jau kalpos ne tikai kā mikroelementu, bet arī labs enerģijas avots, jo satur vairāk ogļhidrātu un cietes. Līdz ar to varēsim pagatavot jau ar kalorijām blīvāku biezeni. Klāt pie kartupeļiem un ziedkāpostiem var pievienot burkānus un zaļos zirnīšus, lai dažādotu bērna ēdienkarti un maksimāli iepazīstinātu bērnu ar dažādiem dārzeņiem un dažādām garšām.

Gatavojot dārzeņu biezeņus, ieteiktu arī pievienot nedaudz olīveļļas. Kad apēstā dārzeņu biezeņa porcija sasniedz aptuveni 30–50 gramu, pievienojiet tam dažus pilienus eļļas, kas veicinās dažādu vitamīnu uzsūkšanos, uzlabos biezeņa garšu un palielinās arī ēdiena kaloritāti.

Līdz gada vecumam varam mēģināt ieviest bērnu uzturā gandrīz visus dārzeņus.

Piemēram, ieteiktu bērnam dot arī kolrābi – ne tikai biezeņos, bet arī svaigā veidā. Piemēram, kad bērns jau mācīsies pats ēst gabaliņēdienus, klāt pie burkānu strēmelēm, ābolu daiviņām vai gurķa šķēlēm piegrieziet arī kolrābi. Tas būs garšīgi un arī veselīgi. Dārzeņu daudzveidība un to regulāra lietošana veicinās normālu gremošanas trakta darbību, mikroelementu uzņemšanu un veidos labu pamatu veselīgiem ēšanas paradumiem nākotnē.


Populārākie raksti