Zaļi pasākumi

Lielā talka
Izturoties ar atbildību pret apkārtējo vidi, Rimi no pirmās dienas atbalsta Lielo talku. Mēs ticam idejai, ka Latvija var kļūt par zaļāko un tīrāko valsti pasaulē, tāpēc līdz šim ir veicinājis ikvienu iesaistīties, dažādos veidos atbalstot Lielo talku, piemēram, dalot veikalos atkritumu maisus vai informējot savus apmeklētājus.

Zemes stunda
Arī Rimi ik gadu pievienojas Latvijā un visā pasaulē atzīmētajai Zemes stundai, izslēdzot apgaismojumu uzņēmuma centrālā biroja gaismas kastei ar Rimi logo, kā arī gaismas reklāmu apgaismojumam pie izplatīšanas centra ēkas. Vienlaikus arī visi Rimi darbinieki ir aicināti individuāli piedalīties šajā akcijā, uz vienu stundu konkrētajā laikā izslēdzot apgaismojumu un elektroierīces savā dzīvesvietā.

Vislatvijas šķiratlons
Lai sniegtu savu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā par atkritumu šķirošanu, Rimi Latvia ir ilggadējs Latvijas Zaļā punkta kampaņas Vislatvijas šķiratlons atbalstītājs. Tāpat ar dažādiem informatīvajiem materiāliem Rimi aicina iniciatīvā iesaistīties arī savu veikalu klientus. Kampaņas mērķis ir veicināt pozitīvas pārmaiņas Latvijas cilvēku ieradumos, apvienojot atkritumu šķirošanu un sportu, solidarizējot mūsu sabiedrību kopīgam mērķim.

Mēs šķirojam. Pievienojies mums!
Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Rimi 2016.gadā aicināja skolēnus no visas Latvijas piedalīties radošo darbu konkursā un iesūtīt reklāmas maketus par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu ikdienā. Konkursā jaunākā paaudze tika aicināta dzīvot videi draudzīgi, paplašināt savas zināšanas par atkritumu šķirošanu un padarīt to par savas ikdienas neatņemamu sastāvdaļu.

Šķirošanas skrējiens un stikla skrējiens
Latvijas Zaļā punkta organizētajās un Rimi atbalstītajās foto orientēšanās sacensībās, kas 2016.gadā norisinājās vairākās Latvijas pilsētās, dalībniekiem tika dota iespēja apvienot lietderīgo, veselīgo un patīkamo – sportiskā noskaņojumā, svaigā gaisā praksē uzzināt šķirošanas konteineru atrašanās vietas pilsētā un vairāk iemācīties par videi draudzīgu dzīvesveidu. 

Šķiro pa tīro
Rūpējoties par apkārtējās vides tīrību, zaļo dzīves veidu un atkritumu šķirošanu, Rimi jau vairākus gadus iesaistās šķirošanas maratonā Šķiro pa tīro. Mēs aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties akcijā un šķirot izlietoto iepakojumu, kā arī elektropreces. Akcija ik gadu notiek vairākās Latvijas pilsētās un tās iniciatori ir Latvijas Zaļais punkts.

Akcijas skābeklis
Ar mērķi padarīt Latviju par vienu no viszaļākajām valstīm pasaulē, 2010.gadā tika uzsākta Vislatvijas koku sēšanas un stādīšanas akcija Skābeklis. Akcijas apņemšanās bija iesēt 2 231 503 kokus. Tās laikā Rimi iesēja podiņos kokus, kuri pēc gada tika iestādīti Dūņezera apkaimes mežā.

Cūkmens
Liels mūsu draugs vairākās vides aktivitātēs ir bijis Cūkmens. Viņš bija klāt brīdī, kad mēs ieviesām Rimi auduma maisiņus. Vēlāk ar Rimi atbalstu tapa arī grāmata Resnais svešinieks, kuras viens no galvenajiem varoņiem ir pats Cūkmens. Taču 2009. gadā kopīgi uzsākām Šķirolūcijas kampaņu, aicinot cilvēkus šķirot atkritumus un nemēslot mežā.