Jekaterina Bovtramoviča
Rimi Bērniem eksperte, fizioterapeite

Maigas masāžas elementi bērna rokām

Veselība • 21. Maijs, 2020
Tāpat kā mums, pieaugušajiem, patīk saņemt masāžu, tā arī bērniem ir patīkami, ja viņu rociņas izmasē mamma vai tētis. Rimi Bērniem eksperte, sertificēta fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča ir sagatavojusi vairākus paņēmienus, kā vecāki var maigi izmasēt rokas gan bērnudārzniekam, gan pusaudzim.

Vecāku maigie pieskārieni un glāsti bērnam ir ļoti būtiska ikdienas sastāvdaļa. Tas ir tikpat svarīgi kā elpošana un uzturs. Pareizi veikta masāža labvēlīgi ietekmē bērna ādu, muskuļus, saites, asinsriti, kā arī limfātisko sistēmu. Pirms masāžas vienmēr nepieciešams noskaņoties, tai ir jābūt mierīgai un patīkamai nodarbei, kas nevar notikt steigā. To var darīt pirms naktsmiera vai mierīgu sarunu laikā, kad iespējams atslābināties.

Rimi Bērniem eksperte Jekaterina Bovtramoviča stāsta: “Plaukstu un roku masāža palīdz uzlabot bērna runu, veicina domāšanas, kā arī atmiņas procesu attīstību. Maigi pieskaroties bērnudārznieka plaukstām, raisīsies bērna valoda.” Vecāku pieskārieni palīdz arī veidot labāku kontaktu ar bērnu un stiprina savstarpējo uzticību.

Masāžas pamatelementi rokām, ko var veikt gan bērnudārzniekiem, gan lielākiem bērniem

Roku masāžai būtiska ir secība, ko nepieciešams ievērot, – glāstīšana, berzēšana, mīcīšana un vibrācija. Pēc katra elementa nepieciešams atkārtot glāstīšanu.

Plaukstu un pirkstu glāstīšana. Masāžu veic ar abām rokām, maigi satverot bērna roku un viegli uzspiežot ar īkšķiem no viduslīnijas virzienā uz abām malām. Katru plaukstu masē 3 reizes.

Bērna pirkstus masē ar īkšķi virzienā no naga uz augšu. Katru pirkstu 3 reizes.

Pirkstu berzēšana. Satver abām rokām bērna pirkstu. Ar abiem īkšķiem berzē bērna pirkstu virzienā no naga uz augšu. Katru pirkstu 3 reizes. Ja masāža tiek veikta pareizi, var rasties neliels apsārtums, par ko nav jāsatraucas. Pēc pirkstu berzēšanas var vienu reizi noglāstīt bērna roku kā pirmajā paņēmienā.

Mīcīšana. Tā ir līdzīga berzēšanai – ar abiem īkšķiem apļveida kustībā izmīca katru pirkstu un arī delnu. Šo masāžas elementu atkārto 3 reizes katram pirkstam. Pēc tam noglāsta un ar kulaku maigām apļveida kustībām izmīca bērna plaukstas iekšpusi. Tāpat iekšpusē var veikt arī glāstīšanu, satverot bērna plaukstu abās rokās un ar īkšķiem no viduslīnijas ar vienmērīgu un mazu spiedienu virzienā uz sāniem izdarot maigu kustību. Pēc šī arī atkārto glāstīšanu.

Nepārtrauktā vibrācija. Ar vienu roku atbalsta bērna plaukstu, ar otru maigi izvibrē pirkstus, delnu un plaukstas. Katrai rokai 3 reizes.


Populārākie raksti