Beziepakojuma preces Rimi veikalos

Atbalstot ilgtspējīgu pieeju un tā sauktos zero waste* risinājumus, kā arī atsaucoties Rimi pircēju vēlmei dzīvot arvien videi draudzīgāk, Rimi kā pirmais mazumtirgotājs Baltijā 2021.gada sākumā uzsāka Latvijā ražotu saimniecības un higiēnas produktu tirdzniecību bez iepakojuma. Sadarbībā ar vietējiem ražotājiem atsevišķos Rimi veikalos speciāli aprīkotos stendos ir iespēja iegādāties augstvērtīgus saimniecības un ķermeņa kopšanas produktus bez iepakojuma. 

Šobrīd šādi stendi ir pieejami:

HM Spice ( Rīga )
HM Alfa ( Rīga )
HM Valdemārs ( Rīga )
HM Stirnas ( Rīga )
HM Sāga ( Rīga )
HM Sigulda ( Sigulda )
HM Ādaži ( Ādaži )
HM Pulkvedis ( Rīga )
HM Ozols ( Rīga )
HM Alejas ( Rīga )
 

Speciālajos stendos var iegādāties šampūnus, ziepes, zobu pastas un zobu birstes, dezodorantus, tualetes papīru, trauku mazgāšanas līdzekļus, higiēnas preces u. c. Pirmie Rimi partneri šajā projektā ir lielākais sadzīves ķīmijas un kosmētikas līdzekļu ražotājs Latvijā Spodrība un Latvijas kosmētikas ražotājs STENDERS.

Lai spertu soli pretī labākai dzīvei, nav vajadzīgas radikālas pārmaiņas. Pat viena produkta pirkumu paraduma maiņa var būt labs ieguldījums rūpēs par zaļāku planētu. Rimi kā pirmais mazumtirgotājs Baltijā, kas savos veikalos piedāvā iegādāties noteiktas preces bez iepakojuma, sniedz iespēju arvien vairāk pircējiem ar saviem pirkumiem atbalstīt videi draudzīgu dzīvesveidu un tādējādi veicina jaunu paradumu veidošanos sabiedrībā. Ja pircēju atsaucība un pieprasījums uzrādīs augošu tendenci, plānots gan paplašināt produktu sortimentu esošajos stendos, gan izvietot līdzīgus stendus arī citos Rimi veikalos.

*Zero waste jeb bezatkritumu pieeja ir darbību kopums, kas vērsts uz atkritumu daudzuma samazināšanu, pēc iespējas ilgāk uzturot produktu, materiālu un resursu vērtību. Pieejas pamatprincipi ir: atsakies, samazini, lieto atkārtoti, pārstrādā, kompostē. Tas nozīmē gan atbildīgu preču un pakalpojumu ražošanu, gan plānveidīgu iepirkšanos un lietu vairākkārtēju izmantošanu iespēju robežās, lai samazinātu radīto atkritumu daudzumu, taupītu dabas resursus un novērstu apkārtējās vides piesārņojumu.