Rimi bērniem logo

Īsts ģimenes piedzīvojums  – vakars pie ugunskura

Vasaras noslēgumu var atzīmēt ar kopīgu vakaru pie ugunskura. Laiks visai ģimenei saritināties siltās segās, izspēlēt dažādas sen aizmirstas spēles, stāstīt spoku stāstus, lūkoties zvaigznēs, kā arī gatavot ceptu ābolu desertu.



Šobrīd vakari mēdz būt diezgan vēsi, tāpēc jau pirms došanās ārā sarūpējiet pledus, lai visiem ir silti n patīkami!



Vislielāko jautrību sagādā dažādas spēles, no kurām viena ir no bērnības – “Akmentiņš lec”. Šī būs īpaši iecienīta, ja ģimenē ir mazāki brāļi vai māsas. Spēli spēlē tā: tas, kam rokās ir neliels akmentiņš, ir vadītājs; viņš apstaigā visus un pēc iespējas nepamanāmāk ieslidina akmentiņu kāda spēlētāja kopā saliktajās plaukstās, un turpina izlikties, ka liek to arī pārējo plaukstās. Kad vadītājs visus ir apstaigājis, viņš sauc: “Akmentiņš lec!” Tas spēlētājs, pie kura patiešām atrodas akmentiņš, lec kājās, savukārt pārējo uzdevums ir mēģināt jau laikus noteikt, kurš būs šis lēcējs, un apturēt viņu, neļaujot izlēkt no vietas.

Vēl kāda spēle, kura vienmēr garantē jautrību, ir “Klusie telefoni”. To var spēlēt jebkur, un tā veicinās iztēli kā lieliem, tā maziem. Spēlē šādi: kad visi sasēdušies rindā, vadītājs, kurš ir pirmais rindas galā, izgudro kādu vārdu vai vārdu salikumu un iečukst to ausī nākamajam. Nākamais to, ko nupat dzirdējis, iečukst tālāk blakussēdētājam. Pēdējais, pie kura nonāk iečukstētā informācija, saka skaļi, ko dzirdējis. Kad skaļi nosauktais vārds atšķiras no tā, ko teicis vadītājs, jāmēģina noskaidrot, kur tieši bija “radusies kļūda” un ko katrs spēlētājs bija dzirdējis.

Īsts galvas mežģis ir spēle “Es braukšu kosmosā un ņemšu līdzi”, kuru spēlē šādi: visi dalībnieki pēc kārtas sauc kādu priekšmetu, kuru ņems līdzi kosmosā. Spēles vadītājs izvērtē, vai dalībnieki dosies vai nedosies kosmosā. Piemēram, ja tavs vārds sākas ar burtu “k”, tad tu ceļojumā vari līdzi ņemt “kasti” un tu brauksi, bet, ja pirmā vārda burts ir “r”, tad vari braukt ar “Rimi”, savukārt, ja gribētu ņemt līdzi pavāru, tad tomēr nebrauc. Tie, kas pirmie ir atminējuši spēles principu, to nesaka pārējiem, lai minēšana notiktu pēc iespējas ilgāk. Spēlei var izdomāt arī citus noteikumus, lai to varētu spēlēt vairākas reizes, – piemēram, kosmosā dodas ar to, kas saistīts ar ugunskura vakaru vai Latviju.

Kad spēles izspēlētas, laiks ķerties klāt jaunas receptes izmēģināšanai – ugunskurā ceptiem āboliem. Katrs pagatavo savu desertu: ābola vidū ar nazi izveido caurumu, iztīrot serdi. Caurumu taisa līdz ābola vidum. Tajā liek medu un šķipsnu kanēļa. Ābolu tin folijā divās kārtās un liek ugunskurā. Pēc pusstundas ābolus izņem no ugunskura un piesardzīgi tin vaļā. Dekorē ar saldējumu un ogām. Kamēr āboli cepas ugunskurā, pietiks laiks vēl dažām “Kluso telefonu” kārtām!



Vakaram pie ugunskura jāsagatavo kabatas lukturīši. Tie radīs papildu efektu spoku stāstiem! Drosmīgākais sāk stāstu spēli ar vārdiem, piemēram, “Reiz mežā dzīvoja...”, tālāk stāstu turpina nākamais stāstītājs.



Šis ir laiks, kad debesīs vērojama milzīga zvaigžņu jūra. Ugunskura vakara dalībnieki var gatavoties zvaigžņu lietum, tāpēc jāizdomā dažas vēlēšanās, kuras ievēlēties pie katras krītošās zvaigznes. Debesu vērošanai noderēs vingrošanas paklāji, koka paletes vai biezākas segas, uz kā bariņā sagulties, apsegties ar plediem un lūkoties augšup. Lai iepazītu dažādos zvaigznājus, noderīgas ir arī bezmaksas aplikācijas “Star Walk 2” un “Night Sky”. Atverot aplikāciju, telefons jāpavērš visapkārt, un tā parādīs, kādi zvaigznāji atrodas tepat degungalā. Aplikācijā “Star Walk 2” ir iespējams apskatīt vēl daudz ko citu, piemēram, kāds mēness ir šodien – augošs vai dilstošs – un par cik procentiem ik dienu tas pieaug.

Foto: Artūrs Ķipsts, Mammamuntetiem.lv

Svētki

31. Augusts, 2019


Lasi vairāk