Normunds Baranovskis

Dodamies piknikā ar ģimeni un draugiem

Padomi • 24. Aprīlis, 2019
Ir tikai divas svarīgas lietas, lai pikniks dabā izdotos, pirmā, - gards ēdiens, un otrā, - laba kompānija!

Man patīk, lai ēdiens būtu daudzveidīgs, bet tajā pašā laikā kombinējams tā, lai katrs varētu atrast sev tīkamākās garšas. Pēdējā laikā esmu iecienījis kukurūzas tortiljas, tās ir gardas, un tajās var ietīt katrs pats savas garšu kombinācijas, tāpēc šis produkts ir kā pamatprodukts visam pārējam. Pamēģiniet arī citas to versijas, pilngraudu vai parastās. Svarīgas ir arī salātu lapas, kas dod svaigumu un kraukšķīgumu. Atceries, kaRimi salātu mix jau ir mazgāts, tāpēc tos nav nepieciešams mazgāt mājās, var vienkārši bērt traukā, ēst un neuztraukties par smilts graudiņiem tavā ēdienā.

Laba uzkoda, kura pēdējā laikā man iegaršojusies, ir Mani Gardumi ruletes, īpaši cāļu gaļas ruletītes, kas ir lielisks papildinājums uzkodu galdam, turklāt tās var pievienot arī tortiljai vai vienkārši ēst tāpat vien.

Mūsu ģimenē garšo dārzeņi, liels prieks ir par mini dārzeņiem, tie nav jāgriež, līdz ar to tie neapkalst, tos tik jānomazgā un droši var pasniegt glāzītēs, apakšā pildot pašu gatavotu humusu vai kādu citu mērcīti.

Fetas siers ir īpaši iecīnīts, jo tas tiek iemarinēts. Marinādei izmantoju citrona sulu, ķiploku un olīveļļu. Citronu sula noņem lielo sāļumu, kas ir šinī sierā, ķiploks dod pikantu garšu, un kopumā tas ir ideāls papildinājums salātiem, tortiljām un pat krēmzupām.

Un, protams, kur tad īsts pikniks bez grilēšanas! Man garšo šašliks, marinēju to pats, taču ir dienas, kad nevar visu paspēt, tad dodos un iegādājos to veikalā. Manuprāt, laba izvēle ir cāļa šašliks sinepju un medus marinādē, mazāk treknuma un garša ir kolosāla! Ja tomēr gaļa nav iecienītākais ēdiens jūsu ģimenē, iesaku izmēģināt grilsieru, to ir viegli pagatavot un varu droši teikt, ka tas arī neiztecēs pāri visām grila oglēm.

No dzērieniem, ko izvēlēties līdzi, pirmkārt, noteikti ir ūdens, bet ja tomēr vēlies ko gardāku, jo piknikā to var atļauties, izvēlies Mani Gardumi svaigās sulas, taču neturi tās ilgi saulē, tās var saskābt, turi tās ēnā.

Lai jums visiem izdevies pikniks un saulainas brīvdienas!
Pikniks brīvā dabā ir pavasara labākais pasākums. Tas vieno gan ģimeni, gan draugus. Ne velti visas labākās idejas rodas tieši pie galda. Pikniks ir kā saviesīgs un gards pasākums, tikai brīvā dabā.

Pikniku var rīkot gan mājas pagalmā, gan mežā un pļavā, parkos vai pie ūdeņiem. Tev būs nepieciešams piknika grozs ar gardiem produktiem, jau sagatavotiem lietošanai, vai, ja izvēlies pikniku ar ugunskuru vai grilu, tad iesaku produktu sagataves likt stikla traukos, kurus varēsi pēcāk paņemt līdz un mājās izmazgāt. Tāpat ir ar traukiem, ir pieejami dažādi eko vienreizējās lietošanas trauki, tāpat salvetes un citi piederumi, bet vai esi mēģinājis piknikam tomēr izvēlēties labu servīzi, kura jau gadiem guļ nelietota mammas vai vecmammas skapī? Padomā par to!

Un, protams, pats galvenais, kas tev jāatceras, dodoties piknikā pie dabas krūts, - pēc sevis visu sakop un nesalauz neko, jo tev taču arī nepatiktu piknikot nesakoptā piknika vietā.


Populārākie raksti