Olga Ļubina
Rimi Bērniem veselīgas ēšanas eksperte, sertificētā uztura speciāliste

Dārzeņi bērna uzturā!

Padomi • 14. Augusts, 2019
Kā bērnam iemānīt dārzeņus? Kā iemācīt tos ēst un ko darīt, ja neēd? Pamatideja, lai bērnam iemācītu ēst dārzeņus, ir viena – vecākiem pašiem ar savu piemēru ir svarīgi rādīt, ka dārzeņiem jābūt katrā ēdienreizē. 

Pat tad, ja bērns vēl negrib tos ēst, dārzeņiem vienmēr ir jābūt uz galda vai palodzes rokas stiepiena attālumā, jo nekad nevar zināt, kurā brīdī bērns sagribēs pagaršot kaut ko jaunu. Noteikti iesaku nepievienot ēdienam kečupu vai majonēzi dārzeņu vietā!

Nozīme ir arī tam, ko ēd topošās māmiņas un tās, kas baro bērniņu ar krūti. Ļoti bieži jaunās māmiņas grūtniecības un barošanas laikā ēd saldumus, maizītes un bulciņas, tāpēc arī bērniem šie produkti garšo labāk kā dārzeņi. Ja sieviete ēdīs vairāk dārzeņu, augļu un ogu, ir lielāka iespējamība, ka arī bērns tos labprātāk pagaršos un iekļaus savā ēdienkartē. Bērns šīs garšas būs iepazinis jau mammas vēderā caur kopējo asinsriti un vēlāk ar mammas pienu.

Īpaši vasaras laikā, kad viss ir svaigs un garšīgs, es ieteiktu gatavot dārzeņu zupas. Pievienojiet jau pazīstamajiem dārzeņiem arī kādu, kas bērnam ne visai garšo, vai kuru bērns pagaidām vēl nav iepazinis. Manuprāt, lieliskas idejas var smelties Rimi šefpavāra Normunda Baranovska receptēs, piemēram, pagatavojiet zupu, kurā ir apvienoti tādi dārzeņi kā burkāni, kartupeļi, ziedkāposti un puravi. Pret kartupeļiem un burkāniem bērniem parasti iebildumu nav, bet ziedkāposti un puravi vairumam ir ne tik labi pazīstami, tāpēc apvienot šos dārzeņus vienā zupā - tā ir ļoti laba ideja.

Gandrīz visiem bērniem garšo pankūkas. Tāpēc iesaku pamēģināt pagatavot biešu, kabaču vai cukīni pankūkas. Var pievienot arī ķirbi vai ābolus, lai būtu saldāka garša, vai nedaudz ķiplociņa un piparu, lai garša būtu pikantāka. Iesaku droši eksperimentēt un meklēt jaunas, tieši jūsu ģimenei piemērotas garšas un kombinācijas, kā arī neaizmirst par jau labi zināmajām un pārbaudītajām vērtībām, kas strādā jūsu ģimenē!


Populārākie raksti