Liene Zemīte

Lieldienu galda un telpu dekorācijas

Padomi • 19. Marts, 2020
Lieldienas ir vieni no maniem mīļākajiem svētkiem, kas man nozīmē pavasara sākumu, dziedošus putnus, plaukstošus kokus, krūmus un mazās puķītes, smaržīgu gaisu, gaišākus rītus un vakarus.

Daba ir pamodusies, un zaļā krāsa pārņem pasauli. Pavasaris ir mans mīļākais gadalaiks. Un, protams, pavasaris nav iedomājams bez Lieldienām!

Manā ģimenē Lieldienas tiek svinētas vienmēr, ejam uz baznīcu, krāsojam olas, gatavojam gardus ēdienus – visbiežāk uz grila, šūpojamies, un parasti māja ir pilna ar ciemiņiem. Ja ir labs laiks, Lieldienu svinēšana notiek ārā. Kad bērni bija mazi, slēpām olas pagalmā, un bērni pamostoties skrēja meklēt, ko tad zaķis šoreiz atnesis. Lieldienās uz galda noteikti ir liela bļoda zaļo salātu, un obligāti arī deserts.

LIELDIENU GALDU PARASTI NOFORMĒJU ZAĻOS TOŅOS: AR PLAUKSTOŠIEM ZARIEM, PŪPOLIEM, DAUDZĀM SVECĒM, ĪPAŠIEM ZAĶU DEKORIEM (TIE IR MANU DRAUGU DĀVĀTI UN ĻOTI MĪĻI). PROTAMS, CENTRĀ VIENMĒR IR KRĀSOTAS OLAS!

Olas katru gadu krāsojam citādas. Ja gribas kaut ko krāšņu un krāsainu, izmantoju pārtikas krāsas. Bet ir gadi, kad vēlos olas krāsot tradicionālā veidā un dabiskos toņos – ar sīpolu mizām, mellenēm, putraimiem, bietēm, smilgām, zaļām lapām, pūpoliem utt. Man ļoti patīk krāsot paipalu olas, jo tām ir jau pašām savs raksts; ja tam vēl piešķir krāsas, sanāk ļoti skaisti.

RIMI VEIKALOS PIRMS LIELDIENĀM VAR ATRAST DAŽĀDUS DEKORUS, ĪPAŠI SVECES UN SALVETES. SVECES IR NEATŅEMAMA MANAS ĢIMENES SVĒTKU UN ARĪ IKDIENAS SASTĀVDAĻA. TĀS RADA SILTUMU, MĀJĪGUMU UN ĪPAŠU ATMOSFĒRU.

Arī salvetes vienmēr izvēlos ļoti rūpīgi. Man patīk, ka tās papildina un atsvaidzina galda klājumu, it īpaši, ja izvēlies košas krāsas. Pēdējos gadus vienmēr nopērku arī skaistās dekoratīvās oliņas, kuras var iekārt uz galda vāzē saliktos zaros, lai iegūtu īpašu Lieldienu noskaņu. Uz mana Lieldienu galda noteikti būs arī dzīvie ziedi – visbiežāk narcises vai tulpes, kas man visvairāk asociējas ar pavasari.

Radīt svētkus nav nemaz tik grūti, un Lieldienas ir labs iemesls. Sviniet un baudiet dzīvi!


Populārākie raksti